Změna

 změnim se

  Změna = začít jinak uvažovat.

Nedávno mě oslovil krátký příběh Tomáše Lukavce (brand managera):

Dnes ráno jsem na ulici v Bangkoku našel 100 dolarů. Jindy bych se radostí počůral a šel na večeři. Udělal jsem však něco jinak. Koupil jsem si za 100 dolarů Thajku, aby mi vysvětlila, jak lze v Bangkoku ušetřit a jak dobře vyjednávat. Je druhý den a ušetřil jsem zhruba 250 dolarů.

 

Sad  Našli jste někdy ve své hlavě některý z těchto předsudků?: 

 • Zdravotní obuv je ošklivá
 • Zdravotní obuv je drahá
 • Zdravotní obuv je zdravotní, tedy pro nemocné, já jsem zdravý, tak ji nepotřebuji
 • Zdravotní obuv je stejně habaďůra, je to jen označení a žádné účinky to nemá
 • Zdravotní obuv si nemůžeme pro děti dovolit, rychle jim roste noha a nemůžeme každou chvíli kupovat nákladné boty
 • Zdravotní obuv moc nevydrží

 

Error  A co strachy?

 • Mám strach si boty koupit přes internet, musí se vyzkoušet
 • Mám strach, že prodejce je podvodník a zboží mi nepošle
 • Mám strach, že když mi boty nebudou, budu si je i tak muset nechat
 • Mám strach si koupit boty na objednávku, co když se netrefím a nebudou mi

 

Smile  Zbořte předsudky:

 • Zdravotní obuv je ošklivá: Dávno neplatí, že zdravotní obuv je převážně bílá, obyčejná nebo nemoderní (i když i taková se stále najde). Spousta výrobců má ve své výrobní řadě také módní kolekci, kde se snaží reagovat na současné trendy  a zároveň držet kvalitu a funkčnost obuvi. A barvy? Věřte, žádná bílá zima, ale exploze barev. Třeba výborný český výrobce Orto plus se barev teda nebojí!

 • Zdravotní obuv je drahá: Tady se nabízí otázka: Na kolik si ceníte své pohodlí a zdraví….? A zdravý vývoj nohou svých dětí….? Nákupy obuvi se dají velmi dobře plánovat a je možné v rozpočtu každý měsíc oddělit nějakou část na obuv, kterou pak třeba u dětí 1x za čtvrt roku, když jim povyroste noha, investujete. Dají se také dělat kompromisy a koupit třeba jen dobré přezůvky celé rodině a běžnou obuv „ošulit“. S nám ale nemusíte dělat žádné kompromisy, vybíráme pro vás obuv, která je pěkná, zdravotně funkční a navíc za výborné ceny! Důkazem je například výrobce Protetika, kde můžete nakoupit pantofle a sandále už od 399,-Kč. Nebo výrobce Santé, který nabízí celoroční obuv v cenové relaci již od 700,-Kč.

 • Zdravotní obuv je pro nemocné: Každý potřebuje dobrou obuv. Noha se stále mění – vývojem (dětská noha),  životním režimem (student x pracující), záteží nebo věkem. Podélná klenba může klesnout kdykoliv, stejně tak se kdykoliv může vyskytnout bolest nebo problém. Dobré boty ani zdravým nohám neublíží, je smutnou praxí, že mnozí shání dobré (zdravotní) boty až ve chvíli, kdy mají problémy. Jsou to vaše nohy, přestaňte je odstrkávat a podceňovat. A propó – v čem je vlastně ta zdravotnost obuvi?  Proč tu kterou obuv označujeme jako zdravotní?  Zkuste na to přijít a své názory napište dolů do komentářů.

 • Zdravotní obuv je habaďůra: Všichni dobří výrobci vám poskytnou certifikace, zkušební protokoly, testy, někteří i řez stélkou nebo vás klidně přivítají ve své výrobě a vše vám ukáží osobně. Nemají co skrývat, svoje boty seskládávají tak, aby byly funkční a řešily konkrétní problémy (spadlá klenba, bolest pat, potivost nohou apod). V našem e-shopu www.obuv-botky.cz máte u každé boty podrobný popis, na co je a co řeší, v případě zájmu vám dodáme i potřebné dokumenty a certifikace, víte tak, co kupujete a můžete si vybrat boty, které pomohou právě vašim nohám.

 • Zdravotní obuv si nemůžeme pro děti dovolit: Tohle je opravdu častý BIG předsudek. I ten nejnapjatější rozpočet si může dovolit koupit svým dětem dobrou obuv. Stejně nějakou kupujete a pokud sáhnete třeba v hypermarketu po pantoflích za dvě/tři stovky, které dítěti žádnou funkci nepřinesou, proč si nepřiplatit pár korun a nekoupit třeba pantofle Protetika, které dětem nožičku ochrání přes stáčením, podepřou klenbu, takže budou méně unavovat a namáhat nohy a navíc jsou tááák hezké 😉 Nákup obuvi pro děti plánujte, když jsou malé, roste jim noha cca 3x do roka, budiž vám útěchou, že věkem se to zmenšuje a cca okolo 10/12 let se dostanete do stavu, že jim i zimní boty vydrží třeba 2 sezóny (tedy pokud je dítě nezrasí). Proto, když víte, že budete 3x ročně kupovat nové botky, počítejte s tím předem. Každé dítě stojí za to, aby jste mu koupili dobrou botu, mnohé vaše zodpovědnost a prozíravost zachrání od budoucích problémů! Více si přečtěte v článku Dětská noha.

 • Zdravotní obuv moc nevydrží:  Tak tady není argumentace úplně jednoduchá. Ve hře je mnoho faktorů jako je způsob chůze, péče o boty, způsob obouvání i zouvání a spousta dalších. Nicméně na trvalosti obuvi se hodně podílí také použité materiály a dobří výrobci tohle vědí a tak nejen, že je testují, ale zohledňují i jejich vlastnosti. A tak např. korkové podešve vlastnoručně míchají naproti tomu, aby kupovali tvrdé nekvalitní polotovary podešví, kůže nakupují od prověřených zpracovatelů a ve vysoké kvalitě, exponovaná místa jako např pod bříšky prstů zpevňují, aby nedošlo k lámání podešve a spousta dalších věcí, o kterých ani nemáme páru. Opět, kvalitní výrobci vám nebudou nic tajit a i my vám jsme ochotni poskytnou procento reklamací výrobce, jehož boty se chystáte koupit. Třeba Protetika dosud 0%, Barea 0,2%, Orto plus 0%, Leon shoes 5% – dobrá skóre ne? Řeknu vám tajemství: ve většině případů si jejich boty jako dospělák (ne dítě, tomu noha vyroste) vyměníte ne proto, že by dosloužily, ale protože prostě už budete chtít nové, třeba jinou barvu nebo vzor.

 

OK  Postavte se strachu:

 • Mám strach si boty koupit přes internet: Osobní nákup obuvi v prodejně zůstává konkurenčně neporazitelný, nicméně, sami víte, že nabídka je žalostná. V tom nejlepším případě ve zdravotních prodejnách najdete – když fakt hodně – tak obuv na výběr od 3 výrobců. Hodně v bílé, černé nebo hnědé barvě. Personál vám ve většině případů neporadí a už vůbec se nedozvíte přednosti té které boty a co vašim nohám konkrétně přináší a jestli vůbec je vhodná (zde se uplatňuje obecné pravidlo zdravotní obuv —> zdravotní prodejna —-> bude to dobré a vhodné) a ani vám nenabídne možnost si ten vybraný model objednat v jiné barvě. A co teprve, když máte s nohama opravdu problém, trpíte na Hallux valgus nebo máte diabetickou nohu. Zkrátka, reálná nabídka v obchodech je k pláči. Pak nákup přes internet je dobrou alternativou. Pokud nemáte vyloženě problematickou a atipickou nohu, bude vám běžně nabízená obuv vyhovovat. U nás máte také velikostní tabulky a to jak obecnou, tak i pro konkrétní výrobce, pokud se od obecné liší. Pro zdárný nákup tedy stačí celkem málo – poctivě si změřit chodidlo a hurá na nákupy.

 • Mám strach, že prodejce je podvodník: Tady je několik jednoduchých tipů pro překonání vašeho strachu: Nemusíte platit zboží předem, stačí si ho objednat na dobírku a zaplatíte až při skutečném obdržení balíku. Hledejte také reference zákazníků, kteří v obchodě již nakoupily. Přínosné může být také zajímat se o historii firmy (obchodu) – jak dlouho je na trhu, kdo je majitel apod.

 • Mám strach, že když mi boty nebudou, budu si je i tak muset nechat: Nebojte, nebudete muset. Na žádný nákup přes internet nejste sami, stojí za vámi česká legislativa a ta jasně říká, že když si cokoliv koupíte přes internet, máte právo to vrátit do 14-ti dnů od obdržení. Takže když vám boty nebudou vyhovovat z jakéhokoliv důvodu, jednoduše je vrátíte zpět.

 • Mám strach si koupit boty, co když mi nebudou:  Možnost chyby patří k životu, smiřte se s tím a přijměte to. Nenechte se ochromit v cestě k dobrým věcem jen tím, že máte strach, že to „zvoráte“. Říká se, že když nejde o život, jde o ….. Jen kupujete boty 😉 Máme v nabídce spoustu skvělých bot, které přinesou komfort a pomoc vám i vašim nohám. A vy se bojíte je vyzkoušet proto, že to netrefíte? Navíc stále platí možnost vrácení nebo výměny do 14-ti dnů od obdržení, takže nic neriskujete. Změňte své uvažování ohledně nákupu bot na dálku, prostě jen proto, že vy si to zasloužíte a obujte se konečně do pohodlných, prospěšných a pěkných bot.

 

Tak co, změníte své myšlení, zboříte svoje předsudky a překonáte strach? A začnete své nohy konečně hýčkat 😉

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *