Zdravé nohy jen do 6 let?

Dnes začnu osobním příběhem.  90% rodičů je na tom lépe než jsem byla já u své první dcery. Jejich dítě se narodí se zdravýma nožičkama….

komiks 1 komiks 2 komiks 3 komiks 4

Když se mi před 13 lety narodila první dcera, byla jsem blažená novopečená maminka. Rodila jsem císařským řezem, takže první den mi dceru přinášeli vždy jen na kojení. A pěkně zabalenou v zavinovačce. Rozplývala jsem se, že mám krásné zdravé miminko. Ale jen do chvíle, než mi doktorka oznámila nepříjemnou diagnózu. Dcera se v děloze neotočila hlavou dolů a zůstala si sedět na jedné nožičce, což vedlo k jejímu pokroucení. Díky jedné skvělé sestře ale vše dopadlo dobře. Pro naši diagnózu vyrobila speciální obinadlo, kterým hned v porodnici začala dcerce nohu vázat a pracovat na jejím srovnání do správné polohy. Trvalo celý rok, než se nožka srovnala, ale dokázaly jsme to!

90% rodičů je na tom lépe než jsem byla já u své první dcery. Jejich dítě se narodí se zdravýma nožičkama. Tak co se sakra stane, že 66% z nich je při nástupu do 1.třídy už zdravé nemá?! 

Něco vám povím. Můžete mít přístup k mnoha informacím. Třeba jako já před 13 lety, kdy jsem si mohla nastudovat, o čem je pes equinovarus, příčiny, důsledky, léčba neléčba a co já vím, co ještě. Jenže. Všechna teorie je dobrá jen v té chvíli, kdy se začne praktikovat. Do té doby je to jen kupa chytrých řečí bez vlivu a dopadu na život. Teprve ve chvíli, kdy mi sestřička dala své podomácky vyrobené obinadlo, ukázala mi přesné úvazy a cviky a kdy si nás s dcerou vzala do pravidelné péče, až tehdy to mělo vliv na náš život a přineslo to skutečné výsledky.

Mnoho dnešních rodičů je na tom podobně. Internet nabízí přehršel informací o dětské nožičce, důležitosti toho a onoho. Ale ruku na srdce. Jak moc všechny tyto užitečné informace převádíme do praxe?

Dnes mám děti tři a o dětské noze už ledacos vím. Téměř 5 let se zabývám prodejem zdravotní obuvi. Provozuji Centrum zdravého obutí v Liberci a ze své praxe vím, že rodiče neví, jak vlastně mají svým dětem kontrolovat nožičky a jak konkrétně a prakticky jim pomoci, aby jim nohy vydržely zdravé od narození ne do šesti let, ale po celý jejich život!

Mají mnoho teoretických znalostí a spoléhají na dětskou doktorku, že případný problém s nožičkama jejich dítěte odhalí včas. Občas je nechají proběhnout bosky a jako zodpovědní rodiče jim kupují zdravotní botky.  A věří, že to stačí.  Bohužel nestačí. Důkazem jsou statistiky počtu poničených nožek, nejeden ortoped by mohl vyprávět.

On totiž zakopaný pes je v tom, že ve chvíli, kdy doktorka při pravidelné preventivní prohlídce při zběžné kontrole nohou vašeho dítěte zaznamená problém, je to STRAŠNĚ POZDĚ. Všechny okem viditelné problémy na nožičce vašeho dítěte znamenají stádium viditelného poškození. A přitom nevznikly ze dne na den a byl dostatečně dlouhý čas tyto problémy zachytit hned na začátku, kdy se teprve objevovaly a celkem jednoduše je řešit. Zastavit jejich zhoršování a nenechat je dojít do stádia, kdy je už možnost je diagnostikovat i jen pouhým pohledem. Je až tristní, že skutečně 66% dětí při nástupu do 1.třídy trpí některou z nejčastějších získaných vad nohou. A nejsmutnější na tom je, že většina z nich úplně zbytečně.

A tak jsem si kladla otázku – co se s tím dá dělat? Jak tu kupu dostupných informací přetavit v nástroj, který bude mít skutečný vliv na zdraví našich nohou. Jak pomoci rodičům, aby mohli převzít zodpovědnost za zdraví svých dětí a jednoduše jim pravidelně kontrolovat vývoj nohou a nedopustit jejich zbytečné poškození. Nebylo to hned ani jednoduché. Mnoho měsíců jsem pracovala a dávala do kupy jednoduchý, rychlý a opakovatelný systém, který by rodičům umožnil pravidelnou kontrolu nožiček jejich dětí. Systém, díky kterému každý rodič může v klidu, bez stresu, v domácím prostředí, jednoduše a hlavně rychle (vím, jak zvláště malé děti vydrží v klidu jen pár minut) provést analýzu dětských chodidel, která odhalí případné problémy a hrozící deformity a ukáže, co přesně dělat a jak. A takovou třešničkou všeho je, že to není nuda! Bude to bavit vás i vaše děti.

Výsledkem je UNIKÁTNÍ ANALÝZA CHODIDEL ON-LINE, jediná svého druhu v ČR i SR.

Sestavila jsem „obinadlo“, které může pomoct mnoha rodičům a zachovat zdravé nohy tisícům dětem. 

Kontrola (analýza) chodidel probíhá u vás doma, v čase, který si sami určíte a vyhovuje vám, bez toho, že své dítě „taháte“ na vyšetření k neznámým lidem. Je to v klidu, bez stresu, super rychlé (fakt vám stačí 5 minut!) a navíc – žádná nuda 🙂 A není to jen o tom, že zjistíte, v jakém aktuálním stavu má vaše dítě chodidla a když odhalíte problém, že budete vědět, co a jak přesně dělat. Ale je to i o dalších informacích a bonusech, tak, aby celý systém byl komplexní a pomáhal.

A JEDNA DOBRÁ ZPRÁVA NA KONEC:

Celá analýza je také pro vás – pro rodiče, dospěláky. I vy máte právo znát aktuální stav svých chodidel, pochopit, v čem tkví původ některých vašich bolestí a potíží a začít je řešit. Možná zažijete překvapení – jako někteří, kteří už analýzu mají za sebou. Ať už to bude překvapení milé nebo ne až tak, rozhodně vás dost překvapí, kolik se toho dá „vyčíst“ a vypočítat z jednoho jediného chodidla a co taková malá ploška může mít všechno na svědomí.

Víte, každý má právo pečovat o zdraví své i svých blízkých. Nohy jsou po srdci druhý nejvíce zatěžovaný orgán lidského těla. Přesto jim věnujeme jen mizivou pozornost. Poškození chodidel startuje řetězovou reakci a těch pár centimetrů čtverečních tam dole má vliv na kolena, kyčle, záda a dokonce bolesti hlavy. Pojďme to vzít pěkně od podlahy. Zkontrolujte sobě i svým dětem chodidla. Věnujte sobě a svým blízkým pozornost a péči, kterou si zasloužíte.

tlacitko

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *